MeganIT > blogs > view blog > [گربه]
روزنوشت ها
آخرين روزنوشت
دلتنگم
يک‌شنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۴

" دلتنگم "

آن قدر که مي توانم

ساعت ها زير باران قدم بزنم

بي آنکه قطره اي

خيس شوم ...

 
جستجو


ليست روزنوشت ها
آرشيو روزنوشتها
نوشته ها
گروه هاي نوشته ها


ليست نوشته ها
جستجو

آرشيو نوشته ها
آبان ۱۳۹۸
شيدسچپج
۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۱ ۲ ۳
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷
۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۱
فتوبلاگ ها
ليست فتوبلاگها
آخرين فتوبلاگها
قلب يخ
4
3
2
1
گروه هاي فتوبلاگ ها

آرشيو فتوبلاگها
آبان ۱۳۹۸
شيدسچپج
۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۱ ۲ ۳
۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰
۱۱ ۱۲ ۱۳ ۱۴ ۱۵ ۱۶ ۱۷
۱۸ ۱۹ ۲۰ ۲۱ ۲۲ ۲۳ ۲۴
۲۵ ۲۶ ۲۷ ۲۸ ۲۹ ۳۰ ۱
لينکدوني
آخرين لينکها
گلهايي از جنس نور
سر بريده مرغ، علت حذف حسينيان از مرد هزار چهره
تخم‌گذاري دو پرنده در جايزه ويژه بانک!
آيا جزاير سه‌گانه ديگر ايراني نيستند
علي دايي: بعيد است به جام جهانى صعود كنيم
اولين چک گوگل
نقاشي، تنها با يك خط!

ليست لينکها
آرشيو لينکدوني
لينک دوستان
دنياي مينا
لينوکس فارسي
وبلاگهاي به روز شده
جوان ايران
بازي
امکانات
تبادل لينک
ليست لينک دوستان
نظرسنجي
اگر پول پيدا کني چکار مي کني؟
از کنارش بي تفاوت رد مي شم
برش مي دارم خرجش مي کنم هر مقداري که باشه
به پليس يا مغازه هاي محل تحويل مي دم

۱۴۹۵ راي       ۶۱۱ نظر

ليست نظرسنجي ها
ساير امکانات
جستجو
خبرنامه سايت
يادبودها
لينک به سايت
ثبت در Favorite
خروجي هاي XML
گزارشات
مطالب سايت
نوشته ها: ۵۷۸
نظرات: ۱۰۶۶
دنبالکها: ۶
روزنوشت ها: ۱۶۲
فتوبلاگ ها: ۴۵
نظرات: ۱۱۹
دنبالکها: ۰
لينکدوني: ۱۲۶۸
مشاهده صفحات
تعداد کل: ۱۸۰۳۹۰۶۷ صفحه
مشاهده امروز: ۲۵ صفحه
بيشترين مشاهده:
دوشنبه - ۳ تير ۱۳۹۲
تعداد: ۴۴۶۷۹ صفحه
بازديد همزمان
در حال حاضر: ۴ نفر
بيشترين بازديد همزمان:
جمعه - ۲ فروردين ۱۳۹۲
تعداد: ۲۶۱ نفر
مگانيت > نوشته ها > مشاهده نوشته
يک‌شنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۸۳
نظرتون راجع به داشتن يه بچه گربه خوشگل چيه؟

حواس گربه:
ميدان ديد گربه 6 برابر ميدان ديد انسان است، همچنين در تشخيص سايه هاي رنگ استادانه عمل مي کند. گربه متخصص شکار در تاريکي و نيمه تاريکي هستند، و قادرند به ضعيفترين بازتاب نور عکس العمل نشان دهند. گربه با تخصص شکار در تاريکي و با استفاده از احساس لامسه و شنوايي بسيار قوي قادر به دريافت فرکانسهاي رديف بالاي 50 تا 60 کيلوهرتز است و اين در حالي است که سگها رديف فرکانسي تا 40 کيلو هرتز و انسان تا رديف 20 کيلو هرتز را مي شنوند. حس بويايي گربه از انسان بسيار قوي تر اما در مقابله با سگ در رديف پايين تري قرار دارد. شکار کردن گربه اکثرا با توجه به بوي شکار است. تبادل اطلاعات بين خود آنها نيز به وسيله علامتگذاري با بو است که با روشهاي خاص خودشان انجم مي پذيرد. محل هاي اندازه گيري شده با بوي ادرار آنها نشان دهنده محل آنها مي باشد. گربه ها خود را به محل هايي که قبلا گربه ماده از آن مکانها گذر کرده باشد، مي سايند و اين نوعي ارضا شهواني خاص است و نشان دهنده ميزان علاقه و عشق به گربه ماده مي باشد. اين عمل براي گربه هاي همجنس با روش ذکر شده فرق مي کند. قابل توجه است که برخي از گياهان مانند نعناع و آويشن ممکن است گربه را بيهوش نمايد.
زبان گربه:
فعال، سريع، عضلاني و چابک همراه با بدني ورزشي، همه اين کلمات در مورد يک گربه سالم مي تواند گفته شود. آنها کاملا از بدنشان به نحو احسن استفاده مي کنند. گربه ها مي توانند در خاموشي و سکوت متخصص باشند. اگر پشت حيوان به طرف شما باشد به معني ( نه حالا، نه اينجا، و نه با شما ) خواهد بود. اگر يک گربه رو به روي شما بنشيند به اين معني است که احساس راحتي و اطمينان مي کند. اگر گربه به سمت پشت بگردد احتمالا به اين معني است که در وضعيت خوبي است و احساس شلي و بازي مي کند. اما به آن اعتماد نکنيد. اين موقعيت و وضعيت مي تواند نشانگر اين باشد که گربه مي خواهد دفاع کند، اگر شما به شکم گربه ضربه بزنيد حتي يک گربه آرام و مهربان ممکن است به شما چنگال بزند و گاز بگيردو اين واکنش جنگي است که گربه ها دارند. در کل اگر گربه شما سعي مي کند که خود را بزرگتر نشان دهد  و بدن خود را به حالت قوسي در مي آورد و موهايش را سيخ مي کند آن به اين معني است که مي خواهد دفاع کند. اگر گربه شما بخواهد کوچکتر به نظر برسد، روي کف اتاق مي خوابد، سرش را آويزان مي کند، گوشها و سبيلهايش را مي خواباند. موهايش را صاف کرده و دمش را به سمت بدن فشار مي دهد و گاهي نيز آن را حرکت مي دهد و بدان معني است که او مي ترسد و اميدوار است که کسي به او توجه نکند و اگر لازم باشد که بجنگد، اين وضعيت به معني آن است که مرا رها کنيد. يک گربه که خود را روي زمين مي کشد و نيم خيز مي رود معمولا غرش کمي نيز دارد با دم نزديک بدن يا با دم بالا حالت کاملا تهاجمي دارد. گوشهايش معمولا به سمت بالا و جلو و سبيلهايش به حالت سيخ در آمده است. چنين گربه اي آماده جنگ است. بنابراين هرگز به چنين گربه اي نزديک نشويد.
چشمهاي گربه:
چشم ها در گربه نقش آينه و انعکاس دهنده نور را دارند و بسيار دقيق عمل مي کنند. گربه ها هرگز شما را فريب نمي دهند. هر زمان گربه شما به شما نگاه مي کند، شما متوجه مي شويد که او چه مي خواهد. اگر گربه شما براي چند ثانيه به شما نگاه کند، خيره شود و سپس مسير چشم خود را عوض کند به اين معني است که شما را مي شناسد اما نمي خواهد که شما با آن ارتباط برقرار کنيد. مردم معمولا معادل اين نوع نگاه گربه اقدام به تکان دادن سر مي کنند و آن  به معني يک مکالمه طولاني مي دهد، ولي بي ادبانه هم نيست. اگر گربه به شما خيره شود احتمال به اين معني است که مي ترسد، معناي دوم آن اين است که آيا يک غريبه با يک گربه ديگر اين کار را انجام مي دهد و اين يک هشدار است. اگر يک گربه شما را دوست داشته باشد ممکن است با يک حالت آرام به شما خيره شود، اين چنين نگاهي بد نيست. براي فهميدن رفتار گربه بهتر است زبان گفتار او را بدانيد. مردمکهاي چشم او چيزهاي بسياري به ما مي گويد، اگر آنها گشاد شوند به اين معني است که آنها گريه مي کنند و يا مي ترسند. اگر شما مطمئن نيستيد که آيا گربه شما مي ترسد يا خير به مردمکهايش نگاه کنيد. چشمهاي کاملا باز مردمک هاي گشاد شده معني ترس مي دهند، اگر گربه قصد عمل تهاجمي داشته باشد مردمکش نازک مثل شکاف مي شود.
گوشهاي گربه:
گوشهاي گربه کاملا متحرک اند و آنها با اين وسيله کوچکترين صداها را تشخيص مي دهد. آنها گوشهاي بسيار تيزي دارند. گربه ها با گوشهايشان با همديگر ارتباط برقرار مي کنند زيرا آنها متحرک و در معرض ديد همنوعانشان قرار دارند. تعدادي از گربه ها دسته اي مو يا خز بالاي گوششان دارند که به آنها کمک مي کند تا راحتتر با اين زبان با هم ارتباط برقرار کنند. اگر گوشها راست شده باشد ، معناي جديت، بازي و يا آسودگي را دارد و يک علامت خوب است. تعدادي از گربه هاي خشمگين ممکن است استثنا باشند: آنها با اطمينان ولي نه به صورت دوستانه گوشهايشان را راست مي کنند. اگر گوشها به هم چسبيده باشد به معناي ترس يا دفاع از خود است. اگر يک گربه گوشهايش را به عقب تا کند به معناي ترس، وحشت، خشم و يا حمله است. در واقع آن يک پرچم قرمز و نشان حمله به شماست. اگر ممکن باشد از آن دور شويد و يا در نتيجه آماده باشيد.
دم گربه:
اگر شما بتوانيد بفهميد که دم گربه چه مي گويد مي توانيد بفهميد که در سر گربه چي مي گذرد. اگر دم گربه بالا برود به معناي اين است که گربه مي خواهد از خود دفاع کند يا نشانگر غرور است. گربه هايي که با چنين دمهايي راه مي روند با شکوه به نظر مي رسند، هنگامي که يک گربه مي ترسد دمهايش مانند يک بطري پر کرک به نظر مي رسند و اين دم پر کرک و بزرگ نشانگر مخلوطي از شجاعت کاذب و ترس است. هيچ وقت سعي نکنيد که چنين گربه اي را در دست بگيريد ضربه هاي آرام دم گربه نشانگر کمي آزردگي است. چنين آزردگي ممکن است نتيجه از خواب پريدن و يا آزردگي ديگري باشد. تعدادي از گربه ها مي خواهند کنار شما باشند که الزاما به اين معني نيست که شما آنها را نوازش کنيد. به حرکت آرام دم بي توجهي نکنيد، گربه ها به وسيله آن مي خواهند به شما حرکت سريع دم يک علامت بازي و موافقت با شماست، گربه اي که خود را به شما مي مالد نشانگر شادي و خوشحالي از آمدن شما به خانه است. گاهي اوقات دم گربه سريع حرکت مي کند، او هنگامي اين حرکت راانجام مي دهد که يک پرنده را از ميان پنجره ببيند و يا قصد پريدن به سمت اسباب بازي داشته باشد. آنچه به نظر مي رسد آن است که هرچه سريعتر دمش را حرکت دهد نشانگر آغاز حالت تهاجم بيشتري است.
غدد بويايي گربه:
گربه ها از حس بويايي براي مشخص کردن قلمروشان استفاده مي کنند. خوشبختانه ما بوهاي مربوط به آنها را متوجه نمي شويم و با توجه به احساس اوليه بويايي انسان درک بوهاي ديگر و فهميدن چيزها بوسيله بو غير قابل تشخيص است. شايد هر چيزي که گربه با بو کردن تشخيص دهد براي شما غير قابل درک باشد. بر روي لبها، پوزه و چانه حيوان غدد بويايي بسيار قوي وجود دارد که وقتي آنها پوزه يا لبشان را به چيزهايي که بو مي کنند مي مالند باعث تشخيص آن مواد به وسيله اين غدد بويايي مي شود. هنگامي که شما از در وارد مي شويد و گربه تصميم مي گيرد که دور پاهاي شما بگردد يا خودش را روي زمين به سمت شما بکشد در واقع بو مي کند و شما مي فهميد که اين مربوط به من است. شايد گربه ها نيز خيال مي کنند که ما نيز وقتي آنها را نوازش مي کنيم با بو به آنها علامت مي دهيم. خراش دادن راه ديگري براي گربه هاست. براي اينکه چيزها را با بو مشخص کنند. بر روي پنجه هايشان غدد بويايي قوي وجود دارد و آنها به طور موثري چيزها را با پنجه زدن مشخص مي کنند. و اين همان دليل چنگ زدن گربه به اجزا مي باشد. يک راه ديگر نيز براي گربه ها وجود دارد تا بوسيله آن چيزها را مشخص کنند، آن با استفاده از ادرارشان است. اين روش چندان براي مردم خوشايند نمي باشد زيرا به نظر مي رسد ادرار گربه بالغ نفرت انگيزترين بوي حاضر در جهان است.
خرخر کردن گربه:
خرخر کردن اسرارآميزترين مرحله قابل تصور است. گربه ها هنگامي که خشنود هستند خرخر مي کنند. اين درست است اما تنها حالت نيست زيرا که گربه ها در حالت درد هم اين عمل را انجام مي دهند. خرخر کردن همانند فين کردن بيني است، تقريبا همه ما در طول زندگيمان اين عمل را انجام داده ايم ولي يک تصوير روشن از اين مرحله نداريم اما ممکن است نه گربه و نه صاحب گربه هيچ احساسي در مورد خرخر کردن نداشته باشند و آن به اين معني است که دقايقي را با هم صرف مي کنند، حتي لحظاتي وجود دارد که وقتي شما ناراحت هستيد گربه شما سر و چانه را به سمت شما مي آورد. همچنين به اين معني است که گربه خوشبختي را، بيان مي کند. در هر حال هيچ شکي وجود ندارد که اين زيباترين صدا در ميان بيانات گربه است.
صداي گربه:
نوعي از ميو ميو کردن وجود دارد به اين معني که: من چيزي مي خواهم اين صدا معمولا دقيق تر ، بلند تر و صداي رساتري از ميو ميو کردن هاي معمول دارد. بيشتر گربه هاي ماهر در زمان غذا خوردن و يا هنگام ورود به جائيکه درب بسته دارد از اين صدا استفاده مي کنند. بلندترين صداي گربه مي تواند اين معنا را داشته باشد که من از تو متنفرم. اين به طور ميانگين بين صداي خر خر کردن و جيغ کشيدن است. معمولا اين صدا براي گربه هاي ديگر فرستاده مي شود و شبيه صداي صوت است . شما به محض شنيدن آن را تشخيص مي دهيد. عجيب ترين صدا که شما از يک گربه مي توانيد بشنويد، همان صداي خرخر و خرناس کشيدن است. اين صداها شامل ( آه آيا شما هستيد؟ ) ( از ديدن شما خوشحالم ) است. گربه ها اين صداها را فقط براي دوستان صميمي و خيلي نزديک در مي آورند.
حالا ديگه تصميم گيري در مورد اينکه گربه موجود دوست داشتني هست يا نه با خودتونه. ولي فکر مي کنم داشتن يه گربه سفيد پشمالوي تميز دوست داشتنيه، نه؟

http://www.meganit.com/blogs/blog.php?code=186
تعداد مشاهده: ۱۱۸۵۲ - نظرات بازديدکنندگان: ۶
امکانات: Next Blog Previous Blog Blog Comments - 6 Print Blog Send To Friend Add Blog To Favorite
نظرات بازديدکنندگان
<< صفحه بعدي ۰۱ صفحه قبلي >>
سما
شنبه - ۲۸ شهريور ۱۳۸۸
من يه گربه اين اطلاعات خيلي خوبه گربه بهترين حيوون دنياست wink
امکانات: Email Website

رخساره
چهارشنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۸۶
خيلي عالي

و بدرد بخور بود
مرسي  razz
امکانات: Email Website

يعثوب شاهماري
پنج‌شنبه - ۳۱ خرداد ۱۳۸۶
سلام
مطلب بسيار خوبي بود. من در مورد يک مطلبي در حال تحقيق هستم. مي خواستم بدانم گربه ها از چه بو‌ رنگ يا ترکيبي متنفر هستند ممنون مي شوم اگر پاسخ علمي بدهيد.
امکانات: Email Website

مهشيد
چهارشنبه - ۲۳ خرداد ۱۳۸۶
بسيار ممنون از مطالب جالبت. به من هم سر بزني خوشحال مي شم.  razz
امکانات: Email Website

سلطان عشق
پنج‌شنبه - ۱۲ آبان ۱۳۸۴
. كمك كن تا نميرد عشق در دلها.> همه مي پرسند چيست در زمزمهٌ مبهم آب..> چيست در همهمهٌ دلكش غم>
چيست در بازي آن ابر سپيد..>.روي اين آبي آرام بلند كه تو را مي برد.>..اينگونه به ژرفاي خيال..>.چيست.>.......

ممنون از مطالب زيباتون..زنده باشيد.
کمترين صمد
امکانات: Email Website

مجيد
پنج‌شنبه - ۱۹ آذر ۱۳۸۳
بد نيست
امکانات: Email Website

ثبت نظر
براي ثبت نظر جديد در ارتباط با نوشته فرم زير را کامل کنيد.
وارد کردن مواردي که با علامت v مشخص شده‌اند الزامي است.
نام: v
Chage Language
پست الکترونيک:
سايت اينترنت:
نظر شما: v
 :arrow: :biggrin: :bullet_blue: :bullet_green: :bullet_tip: :confused: :cool: :cry: :eek: :evil: :exclaim: :frown: :idea: :lol: :mad: :mrgreen: :neutral: :question: :razz: :redface: :rolleyes: :sad: :smile: :surprised: :twisted: :wink:

نظر خصوصي
در صورت انتخاب اين گزينه، نظر بصورت خصوصي ثبت خواهد شد و فقط توسط مدير سايت قابل مشاهده خواهد بود.
تاييديه: v
براي تاييد اطلاعات فرم متن داخل تصوير را مجددا وارد نماييد.

 
نوشته هاي مرتبط
تبليغات شما در مگانيت
براي نمايش تبليغ محصولات، خدمات و يا توانايي هاي خودتان در اين سايت با ما تماس بگيريد ... info@meganit.com
گروه نرم افزاري وبيليکس
برنامه نويسي سايتها و سيستم هاي نرم افزاري، مديريت سرورهاي اينترنتي و نرم افزاري و خدمات ثبت دامنه و تخصيص فضا
تدريس خصوصي زبان
تدريس خصوصي زبان انگليسي، راهنمايي، دبيرستان، پيش دانشگاهي و مکالمه روزمره در منزل يا محل کار شما.
مراجعه به:
Webdesign and Development by Zijer & Webilix